Datum publikace 27. 02. 2014 Komentáře 3 Sdílet článek

5 on-line aplikací, které šetří váš čas i nervy

Author Solitea 2 minuty čtení 0
Náhledový obrázek

Zapomenuté úkoly, ztracené papírky s telefonními čísly nebo hodiny organizačních telefonátů s kolegy občas potrápí každého podnikatele. A někdy úplně zbytečně – na internetu totiž existuje spousta chytrých služeb, které se na odstraňování podobných problémů přímo zaměřují.První úkol – mít v pořádku faktury – máte, předpokládáme, splněn. Teď je čas pustit se i do dalších oblastí:

Pořádek v poznámkách

Springpad: elektronická asistentka s dokonalou pamětí

To-do listy, úkoly, tipy na filmy, recepty, momentální nápady a desítky dalších typů informací umí efektivně spravovat služba Springpad. Výhodou je propracované sdílení jak s přáteli, tak s veřejností.

Samozřejmostí je přístup z jakéhokoliv zařízení – od počítače po chytrý telefon. Sprinpad je také kompletně zdarma.

springpadSpringpad funguje i jako sociální síť – inspirace můžete najít i u dalších uživatelů

Evernote: potvrzeno 80 000 000 uživateli

Jedna z nejrozšířenějších cloudových služeb na světě, Evernote, je rychlým a jednoduchým (ale zároveň propracovaným) systémem pro ukládání a třízení poznámek (psaných, obrazových i zvukových). Rychlé vyhledávání usnadňují tagy, rovněž propracované je i sdílení – jak na sociálních sítích, tak v rámci Evernote nebo veřejně.

Základní verze Evernote je zdarma, za pokročilé funkce (lepší sdílení, offline přístup k datům, více místa atd.) si pak připlatíte (aktuálně od 5 EUR měsíčně).

evernote

Projektová práce v týmu

Redbooth: už žádné zapomenuté úkoly

Ještě před pár týdny byl znám jako Teambox. Teď jej ale najdete v novém a pod názvem Redbooth – systém pro přehlednou týmovou práci s projekty a úkoly. Redbooth umí pracovat s termíny, přílohami i evidencí času.

Do 5 uživatelů a 5 aktivních projektů je Redbooth zdarma; větší organizace a pokročilé funkce (např. integrace s Dropboxem, HD videohovory, chat atd.) si už musíte připlatit.

redboothZákladní dashboard služby Redbooth

Basecamp: máme se na co těšit

Když 37signals oznámili, že se přejmenovávají na Basecamp, a veškerou svou energii budou už nadále vkládat pouze do něj, vyvolali v oborové komunitě malou senzaci.

Basecamp je s více než 15 miliony uživateli totiž zřejmě nejpoužívanější službou pro řízení projektů. Nabízí vše od sdílení dokumentů po to-do listy a historii veškeré komunikace. Je jednoduchý, přehledný a všichni jsou zvědaví, jakým směrem se bude dále ubírat. Jediná nevýhoda – není zdarma.

basecamp

Evidence času

Tady nemá smysl hledat alternativy – jednodušší, pružnější a efektivnější nástroj na evidenci času než Toggl nejspíš nenajdete.

Funguje jednoduše – do pole v aplikaci napíšete, co právě děláte, a stisknete start. Činnosti můžete snadno přiřazovat k jednotlivým projektům a klientům, Toggl samozřejmě umí i detailní reporty.

Máte i vy nějaké osvědčené on-line pomocníky? Podělte se s námi o své tipy, rádi je vyzkoušíme!

toggl

Související články

Šablony dokladů i v mobilní aplikaci

27. 11. 2023 2 minuty čtení 3
Přečíst článek

Nový export dokladů do Pohody usnadní spolupráci s účetními

10. 11. 2023 2 minuty čtení 70
Přečíst článek

  3 komentáře

  1. blank Pavel napsal:

   Pro úkoly používám todoist.com – má mobilní appku, integruje se do Outlooku, Postboxu, Gmailu – tj. umí dělat tasky jednoduše i z mailů. Výborný pomocník.

  2. blank David C. napsal:

   Již zmíněný: Dropbox a Google Docs.

   Na projekty vyzkoušet: Teamwork.com a případně oblíbené Trello

   Na správu hesel: Dashlane a nebo 1password (nedovedu si představit nemít žádného správce přístupových údajů)

   Ale hlavně – pro jeden nástroj se rozhodnout a naučit se s ním pracovat velmi dobře a rychle. Na co je, že toho umí hodně, když ani nevíme, co vše umí a neumíme to použít. V angličtině na to je spojení Mater Your Tools. Truhlář dokonale ovládá dláto, pilu a další své nástroje. A online služby jsou nástroje zase nás.

  3. blank Jožka napsal:

   Vypadá to, že poměrně nový projekt, ale jsem s používáním velice spokojen. Jedná se o http://www.nestihacka.cz .
   Je tam vše co potřebuji – správce projektů, adresář, kalendář, statistiky a hlavně možnost komunikace se zákazníkem na konkrétním projektu. Konečně nemusím psát na mail 3x denně, ale vidí projekt online a máme možnost vzájemné diskuze. Stojí za zkoušku!

   Na správu financí používám http://www.utracime.cz

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *