Světem v červnu hýbal brexit, českou podnikatelskou sférou zase otřásla aféra LevneElektro.cz. Dělo se toho ale mnohem víc a pozadu nezůstala ani EET.
Jednodušší režim pro e-shopy a jednodušší náprava výpadku prodeje z důvodu selhání přístroje. Tyto dva návrhy AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR) akceptovalo ministerstvo financí a o dalších rozhodne v nejbližších týdnech.
V pořadu Kauza dne na Radiu Impuls ministr financí Andrej Babiš připustil, že by se opět mohl odložit start EET. O tom, zda se celý projekt spustí až v únoru 2017, chce místopředseda vlády rozhodnout v průběhu srpna.
Babiš v červnu odhalil nový projekt ministerstva financí s názvem “MOJE daně”. Vlajkovou lodí je zjednodušený formulář daňového přiznání pro poplatníky, kteří nemají příjmy ze zahraničí a přiznání si podávají mimo jiné kvůli daňovým úlevám. Formulář by měl mít dvě strany a být k dispozici už příští rok.
Předseda AMSP ČR Karel Havlíček očekává, že jakmile se uklidní rozbouřené emoce, vrátí se situace na finančních trzích do normálu. Obchod mezi britskými a českými podnikateli pak bude probíhat jako před vystoupením Británie z EU.
V České republice pracuje na částečný úvazek jen 5,8 % žen, přičemž evropský průměr je víc než pětinásobný. Důvodem může být absence institutu děleného pracovního místa, nemožnost pracovat na částečný úvazek a zároveň pobírat podporu a v neposlední řadě také neschopnost manažerů.
Kriminalisté podezřívají provozovatele e-shopu LevneElektro.cz z daňových úniků ve výši desítek milionů korun. Údajně se vyhýbali placení DPH pomocí řetězce firem. Majitel e-shopu Petr Václav ale tvrdí: ”Důvodem pro pozastavení je účast společnosti v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost.” Kauza rozvířila debatu o ručení za daňové povinnosti dodavatelů.