Datum publikace 14. 02. 2017 Komentáře 26 Sdílet článek

Návod, jak na EET co nejvíc ušetřit. Pomůže iDoklad a Profi Účtenka

Author Solitea 2 minuty čtení 0
Náhledový obrázek

Malá prodejna s dárkovými předměty nebo příležitostný stánek na trzích. Majitelé všech podobných provozoven řeší stejný problém. Koupit si drahou pokladnu, kterou nevyužijí, nebo ještě před 2. vlnou EET přestat s podnikáním?

Naštěstí existuje levná alternativa. Potřebovat budete jen svůj stávající:

 • notebook,
 • tablet
 • nebo telefon s připojením k internetu.

O EET se vám postará fakturační služba iDoklad dvěma různými způsoby.

 1. Pokud v iDokladu vystavíte jen pár faktur týdně, za které inkasujete peníze v hotovosti či kartou, EET vyřeší přímo v iDokladu funkce Elektronická evidence tržeb.
 2. Jestli máte denně víc účtenek, pohodlněji se vám bude markovat na Profi Účtence, která vypadá jako mobilní kalkulačka. Data pak aplikace odešle do iDokladu, kde se zálohují.

iDoklad vs. Profi Účtenka ‒ co k čemu slouží?

Pojďme si v tom udělat trochu pořádek. iDoklad je on-line účetní aplikace s mnoha užitečnými funkcemi. Můžete v něm:

 • vystavovat faktury,
 • evidovat přijaté i vydané faktury,
 • vést jednoduché účetnictví,
 • vyřešit EET.

iDoklad je komplexní služba, která ale neslouží k rychlému prodeji desítek položek denně. Právě o to se postará její sesterská aplikace Profi Účtenka.

Hlavní výhodou je jednoduchost. Bezplatná Profi Účtenka je v podstatě kalkulačka na mobilu. Na dotykovém displeji rychle namarkujete tržbu nebo vložíte položky z ceníku. Potvrdíte svoji volbu a aplikace vše zaeviduje do EET. A když si oba programy synchronizujete, data se vám uloží do iDokladu, takže máte všechny informace o svém podnikání na jednom místě.

Dalším plusem je, že na Profi Účtence můžete markovat i ve chvíli, kdy zrovna nefunguje internet. Až se spojení obnoví, stačí data odeslat.

Co budu potřebovat dál

Vaší jedinou investicí bude tiskárna účtenek. Menší spolehlivé modely pořídíte za přibližně 3000 Kč bez DPH.

Podle vašeho operačního systému si vyberte některou z ověřených tiskáren:

Bluetooth Wi-fi USB
Android,
Windows 10 Mobile
Elcom RPP 02 BU, BT/USB
Bixolon SPP-R200IIBK, BT/USB
Epson TM-P20
Cashino PTP-II BT24/USB
OKPRINT 300
Windows Elcom RPP 02 BU, BT/USB
Cashino PTP-II BT24/USB
Epson TM-P20
OKPRINT 300 OKPRINT
iOS Epson TM-P20
Cashino PTP-II BT24/USB
OKPRINT 300

Pokud používáte Profi Účtenku na zařízení s operačním systémem Android nebo iOS, pořiďte si bezdrátovou tiskárnu. S mobilem nebo tabletem ji propojíte přes Bluetooth či Wi-fi. V případě, že budete markovat na počítači s Windows, je jen na vás, jestli zvolíte bezdrátovou variantu nebo klasické propojení pomocí USB kabelu.

Díky iDokladu a Profi Účtence s minimální investicí vyřešíte celé EET.

Související články

Vyřešte daňové přiznání za rok 2021 pomocí iDokladu

09. 03. 2022 2 minuty čtení 2
Přečíst článek

Detailní návod zdarma, jak vyplnit daňové přiznání svépomocí [živé vysílání]

24. 02. 2022 2 minuty čtení 0
Přečíst článek

  26 komentářů

  1. blank Petra napsal:

   Dekuji vyvojarum za toto idealni reseni. Idoklad pouzivam uz rok a jsem spokojena. Rozhodla jsem se vyuzivat Profiuctenku- aplikaci zdarma do mobilu/iphonu/. Vcera jsem v Apple storu koupila tiskarnu- malinkou do kabelky, otestovanou, funguje dobre jak s Profiuctenkou, tak s IPhonem. Stala 7400,-. Toto je sice dost, ale je to jediny vydaj a naklad do EET.

  2. blank Helena napsal:

   Jsem absolutní laik,ale bohužel EET nemine ani nás. Dle povídání shora uvádíte, že budu potřebovat: notebook,
   tablet nebo telefon s připojením k internetu.
   Nelze používat na PC ? Z jakého důvodu?
   Je tedy nutnost stáhnout si idoklad do mobilu?
   Moc děkuji za objasnění

  3. blank Michal napsal:

   Dobrý den,
   v Idokladu jsem si již nastavil komunikaci s EET a zkušebně tak vystavuji prodejky a faktury.
   V i-malu píšete, že pokud budu potřebovat vystavit více jak 10 dokladů denně, musím připojit Profi-Účtenku ?
   Má snad iDoklad nějaké omezení v počtu denní komunikace s EET ?
   Děkuji za odpověď Váš spokojený uživatel Michal.

  4. blank Mirek napsal:

   Pro vystavování dokladu eet přímo v pc v kanceláři, cca 20 objednávek měsíčně, doporučujete klasický software do pc idoklad? Tisk na stávající stolní tiskárně. Ideálně tak? Děkuji za radu.

  5. blank Mirek napsal:

   Stačí mi software idoklad pro eet tisk dokladu v hotovosti na vlastním pc se stolní tiskárnou v kanceláři? Pro cca 20 plateb v hotovosti. Nic přenosného nepotřebuji, pouze program pro připojení na eet. Co mi od vas stačí poridit?

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    v tomto případě můžete využít iDoklad. Pro zasílání plateb do EET e postačující počítač a tisk je možný na běžné kancelářské tiskárny.

    Přejeme pěkný den

  6. blank Honza napsal:

   Je možné v iDokladu nebo v Profi účtence tisknout na laserovce na A6 účtenky? Potřebuji řešení pro kancelář, kde se příležitostně prodává. Vybavení Lenovo X201 Tablet s Win10 a velká HP barevná kancelářská laserovka. v iDokladu se mi podařilo jenom A4 což je použitelné, ale vypadá to hloupě lidem dovat tak veliké plachty a Profi účtence se mi nepodařilo připojit tiskárnu. Má pevnou IP adresu, ale vždy mi hlásí chybu když ji chci přidat.

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    aplikace Profi Účtenka momentálně umožňuje tisk pouze na pokladní tiskárny, seznam doporučených tiskáren můžete nalézt zde http://profiuctenka.cz/blog/jak-propojit-profi-uctenku-s-tiskarnou/ a to ve spodní části článku. iDoklad potom umožňuje tisk pouze ve formátu A4.

    Přejeme pěkný den

  7. blank TomL napsal:

   To vypadá moc zajímavě a hlavně velmi jednoduše! :-)

  8. blank Marek Popp napsal:

   Dobry den,
   ptam se asi hloupe (registroval jsem se na iDoklad nedavno), ale je mozne vystavovat prodejky z mobilni aplikace pro IOS (nikde jsem to nenasel) a zapocitava se do souhrneho prijmu i pokladna, nebo pouze faktury?! Dekuji za odpoved

   1. blank Podpora napsal:

    Prodejky prozatím není možné v mobilní aplikaci vystavovat.

    Co se týče například grafů na úvodní obrazovce, tak zde se pokladní doklady nenačítají. Nicméně do podkladů pro DPH či daňové přiznání k dani z příjmů se i nespárované pokladní doklady načítají.

    Přejeme pěkný den

  9. blank Vladimír Kuneš napsal:

   Dobrý den.
   I já jsem naprostý laik v EET. Doposud jsem si vystčil s fakturami na účet, situace mi ale nyní nutí vystavovat i faktury za hotové. Po načtení certifikátu a založení nové pokladny se mi při změně platby za hotové objeví nové okénko-POKLADNÍ PRODEJNÍ ZAŘÍZENÍ(zde mám nastavenou svoji hlavní pokladnu).Po uložení této faktury za hotové se podívám do kolonky EET, kde se tato faktura již zobrazila.
   7. 6. 2017 17:19:50 Moje pokladna PP20170001 Pokladní doklad 2017000001 1,00 Registrováno
   Je takto vygenerovaná faktura za hotové již zaslána a evidována na finančním úřadě? Kde naleznu unikátní kód, na faktuře není.

   1. blank iDoklad napsal:

    Dobrý den, pane Kuneši. Faktura se sama o sobě do EET nezasílá, ale až její úhrada, proto se mimo jiné negenerují údaje o registraci do EET na faktuře. Údaje o registraci (FIK, BKP, ID provozovny atd.) se generují na potvrzení o úhradě nebo na pokladním dokladu. Tyto doklady je možné generovat přímo z přehledu faktur a to v sekci Prodej – Faktury, zde si označte fakturu a klikněte na tlačítko Tisk v horní liště a zde jsou již možnosti jako Pokladní doklad či Úhrada. Zda úhrada byla korektně zaregistrována do EET si můžete ověřit i v sekci Nastavení – EET – Seznam komunikace s EET.

  10. blank Soňa Pšeničková napsal:

   Dobrý den,
   používám od vás program Money S3 Start. Jsem s ním naprosto spokojena, vystavím cca dvě faktury za měsíc. Nejsem plátce a vedu Daňovou evidenci. Plateb v hotovosti mám cca 12 za rok. Bude možné využít iDoklad i v této verzi? Jak budu popřípadě muset postupovat pro nainstalování certifikátu do stávajícího programu? Moc děkuji

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    děkujeme za Váš dotaz, podpora EET je obsažena až v rámci prvního placeného tarifu. Nastavení EET, včetně možnosti načtení certifikátu naleznete přímo v iDokladu v sekci Nastavení – EET. Podrobný návod naleznete případně zde https://www.idoklad.cz/pub/Help/nas_eet.html

    Přejeme pěkný den

  11. blank Živnostník napsal:

   Umožňuje některá z uvedených aplikací odeslat účtenku s náležitostmi EET přímo na e-maily vydávajícícho i zákazníka bez tisku ? Jedná se o cca 10 dokladů za rok. Cena jedné účtenky s tiskárnou podle paní Petry z 23.2. by pak byla okolo 400 Kč, když počítám životnost přenosných krámů 2 roky.

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    možnost odeslání účtenky na email umožňuje například naše aplikace Profi Účtenka. Možnost odesílat doklady emailem přímo z programu umožňuje i iDoklad. V iDokladu se potom údaje o registraci do EET generují například pokladním dokladu, který je možné připojit jako přílohu k odesílané faktuře. Při odesílání si můžete nastavit, že se email má odeslat jak na email odběratele, Vám do kopie, tak i například v kopii Vaší účetní.

    Přejeme pěkný den

  12. blank Martin napsal:

   Lze vytvořit zjednodušený doklad bez zadávání údajů o odběrateli?
   Lze vytvořit pokladní doklad jako EET potvrzení o převzetí tržby,
   stáhnout si ho jako .pdf k sobě na HDD v PC či do storage Andoridu nebo do mailu,
   a pak doklad zákazníkovi předat společně se svojí fakturou vytvořenou mimo Váš systém?
   Děkuji.

  13. blank Martin napsal:

   Je zde odkaz na sesterskou Profi účtenku. Podle slova sesterská jsem myslel, že jde o alternativní on-line systém pro jiný segment podnikání. Ale na webu Profiúčtenky nevidím ceník, a začínám tušit, že jde asi o aplikaci, která se instaluje do mobilního OS? Mám to chápat tak, že Profiúčtenka je bezplatně dostupná aplikace pro Android a další mobilní OS, která zvyšuje ergonomii práce uživatelům webové aplikace idoklad? Že tedy Profiúčtenka je nadstavba idokladu, je na idokladu plně závislá, a tedy jde vlastně o dceřinou aplikaci?
   Umožňuje profiúčtenka zadání libovolné částky, která není předem uložená v číselníku ? Souvisí to s mým předchozím dotazem – zajímá mě, zda mohu mít v profiúčtence předpřipravenou položku „Úhrada faktury“, a když přijde na věc, tak tuto položku z číselníku načíst, do textu dopsat číslo konkrétní faktury, do ceny její částku, a vygenerovat pokladní doklad. Lze profikalkulačku takto používat?
   Děkuji.

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    ano, Profi Účtenka je aplikace pro přenosná zařízení a pro platformy Android, iOS a Windows Phone, zároveň lze s aplikací pracovat i na zařízeních s operačním systémem Windows 10.

    Aplikaci Pro Účtenka lze použít jak samostatně, tak i v rámci propojení s iDokladem. Z iDokladu si můžete do Profi Účtenky exportovat ceník a naopak z Profi Účtenky lze exportovat účtenky do iDokladu. V iDokladu můžete provést zaúčtování účtenek do pokladny nebo export například do účetního systému Money S3.

    Do ceníku si můžete buďto nadefinovat předem konkrétní položku s popisem a konkrétní částku nebo využít položku finančního prodeje, kde je možné zadat libovolnou částku.

    V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás kontaktujte například na info@idoklad.cz

    Přejeme pěkný den

   2. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    v iDokladu je možné do EET kromě faktury odeslat i pokladní doklady, zde je však nutné uvést konkrétního odběratele. Dále je možné do EET odeslat prodejku, zde již není nutné vyplňovat údaje o odběrateli. Prodejku si můžete následně vytisknout či uložit například ve formátu PDF.

    Přejeme pěkný den

  14. blank Martin napsal:

   Dobry den
   Jaką je cena mesicne

   1. Dobrý den,

    děkujeme za Váš dotaz. EET lze využívat ve všech našich placených tarifech. Podrobný rozpis funkcí a ceny naleznete na https://www.idoklad.cz/cenik. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

    Přejeme hezký den.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *