Datum publikace 27. 01. 2018 Komentáře 4 Sdílet článek

Udělejte si pořádek ve fakturách. Filtrujte a štítkujte

Author Seyfor, a. s. 2 minuty čtení 1
Náhledový obrázek

Daňové přiznání klepe na dveře, takže je na čase zorientovat se ve všech fakturách z minulého roku. Naštěstí jsou tady pro vás přímo v iDokladu filtry, díky kterým si ve fakturách uděláte pořádek. S orientací mezi doklady pomůže i štítkování.

Pro faktury každý z nás používá číselné řady. Co když je ale faktur tolik, že už se v těch číslech nevyznáte nebo řad používáte více pro různé klienty? V iDokladu si snadno nastavíte filtry, se kterými zobrazíte jen ty faktury, které potřebujete zkontrolovat, stáhnout nebo odeslat.

Prožeňte to filtrem a posviťte si třeba na chronické opozdilce

V sekci Prodej – Faktury najdete přednastavené filtry. Můžete si jednoduše zobrazit faktury:

 • uhrazené a neuhrazené,
 • po splatnosti,
 • podle data vystavení.

Faktury můžete díky políčku s lupou v pravé části filtrovací lišty hledat i podle

 • popisu,
 • čísla
 • nebo podle jména odběratele.

filtry-faktury-vydane

Vyplatí se proto poctivě evidovat názvy faktur. iDoklad při filtrování díky názvům dokáže vybrat například všechny nákupy materiálů nebo konzultace.

Zapíšete-li do vyhledávacího pole s lupou text nebo číselnou hodnotu, seznam faktur se automaticky zúží pouze na položky, které tyto znaky obsahují.

Pozor na nechtěné filtrování

Stačí, abyste měli ve vyhledávacím políčku vypsanou třeba jen mezeru a iDoklad nezobrazí žádné faktury. Pokud je filtr aktivní, svítí zeleně.  Zneaktivníte ho kliknutím na křížek – podklad slova Filtr zbělá.

filtry-faktury-vydane-moznosti

Když si rozkliknete šipku dolů (vedle vyhledávacího políčka s lupou), zobrazí se vám další možnosti.

Různé filtry můžete snadno kombinovat a vyhledat třeba všechny loňské faktury uhrazené po splatnosti. Na neplatiče si můžete letos dát větší pozor a zlepšit tak svůj cashflow. Jednoduše dohledáte i tak zvané přep lacené faktury, které jste omylem uhradili dvakrát.

Podrobná filtrace umožňuje dále zobrazit faktury podle:

 • data splatnosti, platby nebo plnění DPH,
 • ceny,
 • nebo druhu (například dobropisy).

Pro zadání data využijte přehledný kalendář, který se zobrazí po kliknutí na ikonku kalendáře v pravé části políček od a do.

filtry-faktury-vydane-kalendar

S barvami je všechno jednodušší

Pokud z nějakého důvodu nepoužíváte číselné řady – například máte příliš mnoho různých klientů, typů zakázek nebo třeba více odběrných míst – k lepšímu přehledu o vašich projektech poslouží barevné štítky.

Štítky si snadno nastavíte kliknutím na ozubené kolečko nastavení – Aplikace – Štítky. Zadejte popis, vyberte barvu a klikněte na Přidat, štítek se uloží. K dispozici máte neomezené množství barev, takže si můžete oštítkovat všechny své projekty. Štítky jsou dostupné ve všech placených verzích iDokladu.

Více informací o přidávání štítků a jejich využití při filtrování si přečtěte v druhém bodu listopadových novinek.

Související články

Vyřešte daňové přiznání za rok 2021 pomocí iDokladu

09. 03. 2022 2 minuty čtení 3
Přečíst článek

Detailní návod zdarma, jak vyplnit daňové přiznání svépomocí [živé vysílání]

24. 02. 2022 2 minuty čtení 2
Přečíst článek

  4 komentáře

  1. blank Martin Jakoubek napsal:

   Dobrý den, při zadávání štítku v nové faktuře je bublina, která vyjede při začátku psaní štítku moc úzká, takže výsledek je, že v mém případě název akce je na několik řádků, takže bublina se seznamem štítků je hrozně dlouhá úzká nudle v které se špatně orientuje.

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    děkujeme za Vaši zpětnou vazbu a podnět na vylepšení, předáme jej kolegům z vývojového oddělení k případné úpravě.

    Přejeme pěkný den

  2. blank Jakub Jenšovský napsal:

   Vážení,
   uvažujete přidat možnost nastavení filtru faktur dle způsobu úhrady? Řada z našich přijatých faktur je placena kartou (případně hotově), jiné naopak převodem. Jednoduchý filtr, který by toto umožnil by velmi ulehčil práci při následném třídění těchto faktur – a asi nejen nám.

   Předem Vám děkuji za odpověď a přeji Vám krásné dny.

   1. blank Podpora napsal:

    Dobrý den,

    děkujeme za Vaši zpětnou vazbu, pomocí způsobu úhrady lze aktuálně filtrovat v sekci Prodej – Úhrady. Prozatím však nelze filtrovat pomocí tohoto parametru v sekci Prodej – Faktury. Váš námět však předáme kolegům z vývojového oddělení k případnému rozšíření do některé z dalších verzí iDokladu.

    Přejeme pěkný den

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *