Ceník/Sklad

Zkopírovat link Zkopírováno
Poslední aktualizace: 23. 2. 2024 2 minuty čtení

V kategorii Ceník/Sklad můžete přehledně evidovat všechny položky – využijete k tomu karty Seznam položek ceníku a Skladové pohyby.

Seznam položek ceníku

Zkopírovat link Zkopírováno

Seznam položek ceníku slouží k evidenci všech skladových a neskladových položek.

U každé položky můžete upravit: její název, katalogové označení, prodejní cenu, prodejní množství i například měrnou jednotku.

Pokud tedy prodáváte například košile, můžete je označit jako skladové položky, ručně k nim přidávat skladové pohyby nebo kontrolovat množství bílých a černých košil na skladě. Skladové pohyby se zároveň vytváří automaticky podle vydaných a přijatých faktur.

Pokud máte iDoklad propojený s účetním systémem Money S3, Money S4 nebo Money S5, naimportujte si do iDokladu svůj aktuální ceník.

Pokud chcete na fakturu přidat položku, kterou zatím nemáte vedenou v ceníku, přidejte ji v Seznamu položek ceníku ručně. Na konci řádku kliknete na ikonku přidání položky do ceníku icon (agenda Akce → Přidat položku do ceníku).

Přehled položek ceníku výrazně urychlí fakturaci, když například opakovaně prodáváte jeden druh zboží či služby. Založit si můžete také karty vzorových položek icon, které pak snadno vložíte na vydávanou fakturu tlačítkem Přidat položku z ceníku. Na faktuře vloženou položku libovolně upravíte – zadáte počet kusů, změníte cenu nebo popis položky.

Přečtěte si detailní nápovědu, jak pracovat se seznamem položek ceníku.

Rozhodnete-li se některou z položek ceníku smazat kliknutím na tlačítko icon, dojde ke smazání skladových pohybů v nabídce Ceník/Sklad, tudíž není pak možné provést inventuru skladu. Položka též nebude zobrazena v nabídce Prodej/Přehled prodeje, tedy nebude k dispozici historie vývoje prodeje konkrétní položky v čase.

Skladové pohyby

Zkopírovat link Zkopírováno

V kartě skladové pohyby vidíte přehled všech skladových pohybů na položkách.

Skladové pohyby se tvoří automaticky z vystavených a přijatých faktur, ale nastavíte je i ručně tlačítky Naskladnit icon a Vyskladnit icon v Seznamu položek ceníku.

Přečtěte si detailní nápovědu, jak pracovat se skladovými pohyby.

Byly tyto informace užitečné?
24 1

Stále si nevíte rady?

blank

miniakademie iDoklad

miniakademie
blank

Zeptejte se komunity na FB

Začít chat na FB

Mohlo by vás zajímat

Vybrat jiné téma