Založení nového účtu na iDokladu

Domů  Předchozí  Další

 

V aplikaci iDoklad si může bezplatně založit účet každý, kdo má připojení k internetu a e-mailovou adresu. Dokáže to z libovolného zařízení (stolního počítače, notebooku, tabletu i chytrého telefonu), na kterém má nainstalovaný libovolný internetový prohlížeč (Firefox, Google Chome, Operu apod.). A zvládne to během několika minut.

IK_upozorneni Na některých chytrých telefonech, jako je Android nebo iOS (Apple), se dá iDoklad spustit i ve speciální aplikaci, díky které je práce s doklady mnohem rychlejší a komfortnější. Více se dozvíte zde.

Při založení účtu se vám v iDokladu vytvoří firma, ve které jste majitelem. Majitel může k firmě přidávat Uživatele.

 

Postup založení nového účtu na novou e-mailovou adresu

V případě, že ještě nemáte na vaši e-mailovou adresu v iDokladu založený žádný účet, je postup následují:

IK_Odrazka_01 Ve svém internetovém prohlížeči zadejte adresu www.idoklad.cz či www.idoklad.sk. Zde stiskněte tlačítko IK_vyzkouset_zdarma.

IK_Odrazka_02 Aplikace otevře formulář pro vytvoření nového účtu, kde stačí vyplnit pole:

IK_odrazka E-mailová adresa – tato adresa bude sloužit jako vaše přihlašovací jméno do iDokladu a budeme vám na ni také posílat informace související s provozem aplikace. V případě potřeby ji později můžete změnit v Nastavení.

IK_upozorneniPokud budete pro odesílání dokladů svým odběratelům využívat SMTP server (např. seznam, gmail nebo centrum), bude zadaná adresa uvedená v poli Odesílatel. Více podrobností se dočtete zde.

IK_odrazka Legislativa – vyberte si národní legislativu, kterou chcete při vystavování faktur používat. Údaj je důležitý vzhledem k sazbám DPH a dalšímu účetnímu nastavení a po založení agendy již nepůjde změnit.

IK_odrazka Heslo – zvolte minimálně čtyři libovolné znaky, ale vzhledem k lepšímu zabezpečení vašich dat doporučujeme raději více než 8 znaků.

Znaky <> nejsou pro heslo povolené.

Heslo rozlišuje malá a velká písmena i diakritiku, proto si dobře zapamatujte jeho přesné znění. Pokud heslo náhodou zapomenete, můžete nám poslat dotaz z Přihlašovacího formuláře.

IK_odrazka Potvrzení hesla – heslo pro kontrolu opište ještě jednou.

IK_odrazka reCAPTCHA – klikněte do políčka vedle textu "Nejsem robot".

Formulář pro založení nového účtu na iDokladu

Formulář pro založení nového účtu na iDokladu

IK_Odrazka_03 Stiskněte tlačítko Registrovat.

Na vámi zadanou adresu byl odeslán e-mail s odkazem pro ověření. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni do aplikace iDoklad a můžete začít pracovat.

Pokud se chcete v programu rychleji zorientovat, nejprve si přečtěte popis Ovládání aplikace.

 

Postup založení nové firmy k již existující e-mailové adrese

V případě, že již máte na vaši e-mailovou adresu v iDokladu založený účet a chcete přidat další firmu, je postup následující:

IK_Odrazka_01 Přihlásíte se do iDokladu. V nastavení na záložce Uživatel úplně dole stiskněte tlačítko Založit novou firmu.

IK_Odrazka_02 Aplikace otevře formulář pro přidání nové firmy, kde stačí zvolit:

IK_odrazka Legislativa – vyberte si národní legislativu, kterou chcete při vystavování faktur používat. Údaj je důležitý vzhledem k sazbám DPH a dalšímu účetnímu nastavení a po založení agendy již nepůjde změnit.

IK_odrazka reCAPTCHA – klikněte do políčka vedle textu "Nejsem robot".

Formulář pro založení nové firmy

Formulář pro založení nové firmy

IK_Odrazka_03 Stiskněte tlačítko Registrovat. Budete přesměrování do nové vlastní firmy v iDokladu, kde můžete zadat informace o firmě a začít pracovat. Nově vytvořenou firmu lze následně smazat jen na základě vaší žádosti na zákaznické podpoře.

IK_upozorneni Pro přepínání mezi jednotlivými firmami slouží možnost Přepnout, kterou najdete v roletce po najetí kurzorem myši na název firmy.