Datum publikace 04. 10. 2017 Sdílet článek

Ceny bez DPH na první pohled a pohodlnější EET. To jsou říjnové novinky

Author Seyfor, a. s. 1 minuta čtení 0
Náhledový obrázek

Zobrazit bez DPH nebo s? Mnoho plátců daně by pro svůj vlastní přehled dalo přednost první variantě. A právě to je jedno z vylepšení, které jsme pro vás v září vyvíjeli. Další aktualita pak potěší všechny, kterých se týká EET.

Lepší přehled o fakturovaných částkách

Pro plátce DPH jsme připravili novinkou, o kterou si hodně z vás psalo. Nově si můžete zvolit, jestli chcete v seznamech dokladů vidět ceny s daní nebo bez. Díky tomu na první pohled vidíte, kolik činí částky bez daně, a máte lepší přehled o financích.

  1. Otevřete si Nastavení (ikona ozubeného kolečka) a zvolte záložku Firma. Na stránce uvidíte sekci Účetní údaje.
  2. V seznamu kolonek najdete nové pole Zobrazovat ceny. Tato volba je aktivní pouze pro plátce DPH.

Nastavení zobrazení ceny

  1. Pokud chcete v seznamu  vidět ceny bez DPH, zvolte tuto variantu.

seznam dokladů

  1. Naopak v místech, kde by tato úprava nedávala smysl, jako Banka nebo Pokladna, stále vidíte celkovou částku včetně DPH.

Pohodlnější EET

Práci v iDokladu jsme usnadnili i všem, kteří aktivně využívají EET. Doposud se daná faktura zaevidovala do EET, ale kód FIK a další údaje se na ní neukazovaly. Sice se na první pohled zdá, že je v dolní části dokumentu dost místa, ale tento prostor je už z dřívějška vyhrazený například pro informace o cizích měnách atd.

Abyste mohli zákazníkovi poslat doklad s FIK, bylo nutné přes volbu Tisk manuálně z dané faktury vytvořit stvrzenku o úhradě. Na té byly všechny potřebné kódy.

Nově jsme celý proces zjednodušili. Pokud vystavíte fakturu, která spadá do EET, automaticky se vám v jednom dokumentu vygeneruje i stvrzenka o úhradě s FIK. Najdete ji vždy jako druhou stránku daného souboru.

Stvrzenka o úhradě

V případě, že zákazník platí část faktury v hotovosti a část kartou, iDoklad vám vygeneruje stvrzenky pro obě tyto úhrady.

Průběžně pracujeme i na dalším vylepšování iDokladu. Už se těšíme, až vám představíme další várku novinek, které jsou právě ve vývoji.

Související články

Snadná kontrola párování plateb a další novinky

22. 04. 2024 2 minuty čtení 32
Přečíst článek

Lepší přehled o podnikání v mobilní appce a další novinky

03. 04. 2024 2 minuty čtení 10
Přečíst článek