Datum publikace 23. 03. 2018 Sdílet článek

Nový vzhled faktury je tady. A k tomu spoustu dalších novinek

Author Seyfor, a. s. 3 minuty čtení 0
Náhledový obrázek

Sbírali jsme zpětnou vazbu, vymýšleli, konzultovali s vámi i s grafiky. A po měsících práce je tady výsledek vašich připomínek a naší práce – nový vzhled faktury. To ale není všechno, přidali jsme také nový systém notifikací nebo seznam faktur připravených k úhradě. Pusťte se do přehledu novinek v iDokladu.

nova-faktura-1200x628

1.  Nová faktura v celé své kráse

Doteď jste při volbě vzhledu faktury měli na výběr mezi třemi typy faktur – klasickou, barevnou a dopisem on-line. Bylo to málo. A tak jsme se vás zeptali, jak by měl vypadat nový vzhled faktury, co by měl obsahovat i co dát pryč. A teď je konečně nová faktura na světě.

nova-faktura

Největší změnou jsou volitelné barvy a celková přehlednost faktury. Pamatovali jsme ale i na vaše další požadavky a připomínky. Například si můžete zvolit i černobílou variantu pro tisk, zúžili jsme řádky a na faktuře najdete také kód FIK.

Nový vzhled faktury si nastavíte v Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) – Prodej – a zde si pod Šablony a číslování vystavovaných dokladů vyberete, u kterých dokladů chcete změnit vzhled. Nový vzhled faktury najdete pod názvem Reprezentativní.

2.  Nový systém notifikací

Automatická upomínka k faktuře

Byla vystavená automatická upomínka k faktuře 20180010, vystavená na Kovářství Novák, s.r.o, odeslaná na adresu: Jan.Novak@Novak.cz

Když vám někdo nezaplatí včas a odejde automatická upomínka, okamžitě se to dozvíte v notifikaci. Z vylepšených notifikací se toho ale dozvíte ještě mnohem více.

Nové notifikace najdete stále pod ikonkou zvonečku v pravém horním rohu svého iDokladu, ale značně jsme je rozšířili.

notifikace

Notifikace jsme rozdělili na tři kategorie – upozornění, důležité a provozní.

  • Upozornění – zprávy ze zákaznické podpory, informace o přečtení odeslané faktury odběratelem.
  • Provozní – informace o automaticky načtených výpisech z banky, pravidelných fakturách, automaticky odeslaných upomínkách a další.
  • Důležité – upozorňují například na dosažený limit pro plátce DPH nebo blížící se limit API.

Pokaždé, když vám přijde nová notifikace, u zvonečku uvidíte žlutý puntík s číslem. V nastavení přímo u notifikací si zvolíte, jestli chcete zobrazovat jen upozornění a provozní notifikace. Nebo můžete oboje vypnout. Důležité notifikace zůstávají vždy zapnuté.

V seznamu se vám budou zobrazovat všechny nebo jen nepřečtené notifikace. Záleží na vaší poslední volbě, kterou si iDoklad zapamatuje.

notifikace-bar

A když vám přijde notifikace týkající se konkrétní faktury, můžete se na doklad přímo z oznámení prokliknout.

3.  Všechny faktury určené k úhradě na jednom místě

doklady k uhrade

Všechny přijaté faktury, které jste ještě nezaplatili a jsou určené k úhradě, najdete nyní pod záložkou Finance – Doklady k úhradě.

V Dokladech k úhradě najdete

  • bankovní spojení,
  • částku,
  • splatnost
  • i variabilní symbol.

Snadno z této záložky doklady vytisknete a použijete při platbě z internetového bankovnictví či přímo v bance. Nebo si je necháte odsouhlasit nadřízeným. Stačí zvolit položku Tisk.

Také můžete mezi fakturami filtrovat a zobrazit si například jen ty, které mají splatnost tento týden nebo měsíc.

Když kliknete na Součet, najdete zde celkové hodnoty všech faktur a stav svých propojených bankovních účtů. Okamžitě tak vidíte, v jakém stavu jsou vaše finance.

A dvě menší novinky nakonec

V přehledném souhrnu položek v ceníku můžete nově označit jednotlivé položky (i hromadně) jako skladové. Už se nemusíte proklikávat na každou zvlášť.

sklad

A poslední novinka potěší uživatele, kteří používají API. Nově můžete používat obecný vzor pro bankovní výpis a propojit tak svůj iDoklad i s bankou, která není v naší nabídce – například s Českou spořitelnou, mBank nebo Equa bank.

Související články

Lepší přehled o podnikání v mobilní appce a další novinky

03. 04. 2024 2 minuty čtení 10
Přečíst článek

Připravujeme iDoklad na změny DPH: po Novém roce si zkontrolujte sazby

18. 12. 2023 1 minuta čtení 117
Přečíst článek