Datum publikace 04. 02. 2020 Komentáře 4 Sdílet článek

Usnadnili jsme vám výměnu EET certifikátu

Author Solitea 1 minuta čtení 0
Náhledový obrázek

Máme pro vás dvě novinky. Ocení je ti z vás, kteří spadají pod elektronickou evidenci tržeb. iDoklad vás nově automaticky upozorní na blížící se expiraci EET certifikátu a jeho výměna za nový bude jednodušší. Přečtěte si víc.

EET certifikáty platí 3 roky. Jakmile vyprší, nemůžete evidovat tržby on-line a hrozí vám pokuta až 500 000 Kč. Proto jsme do iDokladu přidali novou funkci a na blížící se expiraci certifikátu vás upozorníme – 30 dnů před jeho propadnutím vám do aplikace přijde notifikace, kterou najdete vpravo nahoře pod ikonou zvonečku.

blank

Ale pozor. Avízo se vám automaticky zobrazí jen v případě, že máte příslušný certifikát nastavený v pokladním zařízení a aktivně ho používáte k evidenci tržeb.

Druhá novinka souvisí se samotnou aktualizací certifikátu. Doposud jste museli nový certifikát ve formátu .p12 nahrávat jak do iDokladu, tak do pokladny. Od teď uděláme část práce za vás:

 • vy nahrajete nový certifikát do iDokladu,
 • my ho automaticky vložíme do pokladního zařízení.

Pokud používáte 1 certifikát ve více pokladnách, zobrazí se vám po nahrání nového certifikátu seznam uložených zařízení. V nabídce si vyberete, jestli chcete certifikát nahrát do všech pokladních zařízení automaticky, nebo ho tam vložíte sami – v takovém případě vám to usnadníme alespoň tímto návodem.

V komplikovanějších situacích – např. používáte více certifikátů i pokladen – najdete detailní instrukce díky avízu v záložce Pokladní prodejní zařízení, které z iDokladu nezmizí, dokud si ho nepřečtete.

Věříme, že vám obě novinky usnadní život a vy získáte víc času na prodej, péči o zákazníky nebo fakturování.

Související články

Novinky v iDokladu pro rok 2023

22. 12. 2022 1 minuta čtení 34
Přečíst článek

Spustili jsme novou mobilní aplikaci. Potěší hlavně milovníky byznysových statistik

06. 12. 2022 1 minuta čtení 2
Přečíst článek

  4 komentáře

  1. blank Petr Mašek napsal:

   Dobrý den,
   děkuji, za uvedenou funkci. Pokud došlo k nasazení funkcionality méně než 30 dní před koncem platnosti certifikátu, tak uživatel informaci o končící platnosti certifikátu neobdrží.
   Přečetl jsem si blog a byl jsem potěšen, akorát informace vyšla 4.2.2020 a nám končila platnost certifikátu 25.2.2020. Tedy že certifikát vypršel jsme se dozvěděli až při kontrole plateb. Tedy uživatelé, kterým končí či končila platnost certifikátu před cca 5.3.2020 informaci neobdrží.
   S pozdravem
   Petr Mašek

   1. Dobrý den, pane Mašku,
    děkujeme za komentář. Jsme rádi, že Vás nová funkcionalita potěšila a zároveň nás mrzí, že Vás její zavedení o pár dní minulo, a tak jste danou informaci nedostal. Věříme však, že spoustě uživatelů, včetně Vás, ulehčí práci do budoucna.
    Přeji hezký den.

  2. blank Miloslav Drlíček napsal:

   Dobrý den,
   mám prosím technický dotaz. Spadám nyní do verze EET od 1.5.2020.Technické řešení již mám vybrané-idoklad-profiúčtenka-tiskárna Cashino. Potřebuji však nanečisto vyzkoušet funkci než to rozjedu naostro. Lze nějak a kde získat certifikát pro zkušební provoz? Myslím ,že se někde uvádí Playground. Pro nás od 3 a 4 vlny EET není nikde popsána možnost vyzkoušení systému.
   Děkuji za odpověď

   1. Dobrý den,
    děkujeme za Váš dotaz. Pro vyzkoušení funkčnosti propojení iDokladu a Profi Účtenky, si můžete stáhnout testovací certifikát zde https://www.etrzby.cz/cs/certifikacni-autorita-EET. Tento certifikát poté nahrajete do sekce Nastavení – EET – Certifikáty.
    Přeji hezký den.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *