Banka

Nastavení / záložka Banka

Domů  Předchozí  Další

 

IK_skok_jinam Nastavení

Tato stránka slouží k nastavení bankovních údajů vaší firmy a automatického párování bankovních výpisů.

Bankovní údaje

Do bankovních údajů si můžete přednastavit až 5 bankovních účtů. Tyto účty se uživateli zobrazují v rolovací nabídce v detailu faktury. Účet označený jako hlavní se do dokladů projevuje jako výchozí účet.

IK_odrazka Název účtu – doplňte název bankovního účtu, pod kterým se vám bude zobrazovat bankovní účet v rolovací nabídce v detailu faktury  a záložce Banka.

IK_odrazka Měna – zvolte měnu, ve které chcete bankovní účet vést. Po vystavení prvního bankovního pohybu pro daný bankovní účet není možné měnu bankovního účtu změnit.

IK_odrazka Číslo účtu / kód banky – doplňte číslo svého bankovního účtu. Pokud jej budete chtít uvádět při komunikaci se zákazníky, můžete ho v Šablonách e-mailů zadat jako proměnnou {account_number}. Z roletové nabídky nezapomeňte vybrat také předčíslí své banky.

IK_odrazka SWIFT – identifikační kód banky potřebný v mezinárodním platebním styku se automaticky doplní při výběru banky.

IK_odrazka IBAN – mezinárodní číslo bankovního účtu je potřeba při zahraničních platebních převodech.

IK_odrazka Počáteční stav – výši počátečního stavu můžete zadat k libovolnému datu (doporučeno k 1.1. roku nebo k datu zahájení práce v iDokladu). Tlačítko Nastavit počáteční stav k bankovní účtu nastaví, ale k uložení dojde až po stisku tlačítka Uložit nebo tlačítka Uložit a přejít do banky.  

IK_pridat_polozku_z_ceniku Přidat bankovní účet – tímto tlačítkem přidáte do seznamu další bankovní účet

IK_smazat_polozku_faktury Smazat – tímto tlačítkem můžete smazat bankovní účet, který v seznamu bankovních účtů nechcete evidovat. Bankovní účet, který obsahuje bankovní pohyby, není možné smazat a tlačítko Smazat je neaktivní.

Párování bankovních výpisů

Výpisy pohybů, které vám banka posílá, je možné automaticky párovat s uloženými doklady. Aby se bankovní pohyby v iDokladu s vystavenými doklady spárovaly, je potřeba provést následující nastavení:

IK_odrazka Automatické párování plateb – po zatržení pole se záložce zobrazí další volby.

Automatické párování plateb

Automatické párování plateb

IK_odrazka Generovat e-mail – pomocí tlačítka si vytvořte e-mailovou adresu, na kterou bude banka zprávy o bankovních pohybech zasílat.

IK_odrazka Haléřové vyrovnání – volbou nastavíte automatické haléřové dorovnání plateb, které omezí nepřesnosti a usnadní tak párování. Pokud vám dojde platba, která se od částky na vystaveném dokladu liší o méně než 1 Kč, iDoklad k platbě připojí haléřové dorovnání tak, aby celková zaplacená částka odpovídala celkové částce na vystaveném dokladu.

IK_odrazka Šablona pro číslování bankovních výpisů – odkazem si otevřete okno, kde určíte formát číselné řady pro označení bankovních výpisů.

Nastavení číslování bankovních výpisů

Nastavení číslování bankovních výpisů

Číslování bankovních výpisů i nastavení celé záložky Banka dokončíte pomocí tlačítka IK_ulozit_modre_tlacitko..

Další kroky pro nastavení párování bankovních výpisů je potřeba uskutečnit přímo v elektronickém bankovnictví příslušné banky, kde budete potřebovat vygenerovanou e-mailovou adresu. Postup nastavení u jednotlivých bank naleznete zde:

ČSOB

Fio

Raifeissenbank

Komerční banka

Tatrabanka

Air bank

VÚB banka

Sberbank