Datum publikace 15. 01. 2020 Komentáře 4 Sdílet článek

Vylepšili jsme generování podkladů pro daňové přiznání

Author Seyfor, a. s. 1 minuta čtení 0
Náhledový obrázek

V podkladech pro daňové přiznání, které si vygenerujete z iDokladu, nově najdete kompletní seznam dokladů, ze kterých se počítají výsledné příjmy a výdaje. Můžete si tak snadno zkontrolovat kompletní seznam dokladů za uplynulý rok.

Pokud využíváte předplatné Oblíbený a vyšší, můžete si v iDokladu snadno vygenerovat podklady pro daňové přiznání. V lednu jsme pro vás tuto funkci navíc ještě vylepšili.

Při generování podkladů k přiznání se vám doteď zobrazovaly pouze částky celkových příjmů a skutečných výdajů. Odteď se ale můžete podívat na kompletní seznam dokladů, ze kterých se částky počítají, a vše si tak snadno zkontrolujete.

Doklady si zobrazíte ve druhém kroku generování podkladů. Po kliknutí na odkaz Zobrazit doklady, který se nachází pod částkou Celkových příjmů nebo Skutečných výdajů se vám zobrazí seznam dokladů zaevidovaných v iDokladu, ze kterých tato částka vzešla.

druhy-krok-generovani-podkladu-dp

Seznam dokladů si zobrazíte i po vygenerování podkladů v Historii podání po kliknutí na položku Příjmy nebo Výdaje (při uplatnění skutečných výdajů).

historie-podani

Nenechávejte letos daňové přiznání na poslední chvíli a začněte třeba hned. Můžete se řídit naším článkem Jak na daňové přiznání v roce 2019, pamatujte ale na to, že se zvýšil maximální příjem, ze kterého můžete uplatnit výdajové paušály z jednoho na dva miliony korun.

Související články

Snadná kontrola párování plateb a další novinky

22. 04. 2024 2 minuty čtení 32
Přečíst článek

Lepší přehled o podnikání v mobilní appce a další novinky

03. 04. 2024 2 minuty čtení 10
Přečíst článek

  4 komentáře

  1. blank Krausová napsal:

   Dobrý den, mohla bych vas požádat o odkaz na zákon, kde je zmíněné, že se daňové přiznání k DPH nemusí podávat elektronicky. Registraci jsem našla. Předem děkuji za odpověď

   1. Dobrý den, informaci o elektronickém podání naleznete v §101a odst. 1 ZDPH.

  2. blank Diana napsal:

   Dobry den,
   iDoklad je super pomocník pro FO, ale co s.r.o?
   Bude možné vygenerovaní podkladů pro daňové přiznání a kontrolní hlášeni i u s.r.o.?
   Děkuji.

   1. blank Vojtěch z iDokladu napsal:

    Dobrý den,

    ano, iDoklad může být i super pomocníkem pro s.r.o.. Stačí když si v iDokladu kliknete na Nastavení (ozubené kolečko) > Firma > Účetní údaje > a v Typu subjektu si zvolíte Právnická osoba a uložíte.

    Co se týká daňového přiznání a kontrolního hlášení, tak na základě evidovaných faktur vydaných a přijatých si můžete vystavit podklad pro daňová přiznání i kontrolní hlášení, které můžete nahrát na Daňový portál a dále editovat.

    Přeji pěkný den.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *