iDoklad

Domů  Další

 

Vítáme vás v nápovědě k on-line fakturaci iDoklad. Tato bezplatná služba nabízí nejjednodušší způsob, jak pohodlně a odkudkoliv on-line vystavíte, vytisknete či odešlete faktury, a to na předem definovanou, nebo aktuálně zvolenou e-mailovou adresu. Dále zde můžete evidovat úhrady, vést ceník služeb a produktů, spravovat adresář kontaktů a doklady pak odesílat nejen partnerům, ale i své účetní kanceláři nebo do své účetní aplikace. Možný je i přímý export dokladů do účetního systému, nebo naopak načtení faktur vystavených v jiném ekonomickém systému prostřednictvím XML importu. K provozu potřebujete pouze počítač, tablet nebo mobilní telefon s připojením k internetu a internetovým prohlížečem. Podporujeme nejnovější verze prohlížečů:

Firefox,

Microsoft Edge,

Google Chrome,

Safari,

Opera.

 

IK_skok_jinam Založení účtu na iDokladu

IK_skok_jinam Přihlášení k účtu

 

Všechno, co o práci v iDokladu potřebujete vědět, zjistíte v následujících kapitolách:

IK_skok_jinam Novinky ve verzi

IK_skok_jinam Ovládání aplikace

IK_skok_jinam Tahák

 

Záložky v aplikaci

IK_skok_jinam Domovská stránka

IK_skok_jinam Adresář

IK_skok_jinam Prodej

IK_skok_jinam Nákup

IK_skok_jinam Ceník/Sklad

IK_skok_jinam Finance

IK_skok_jinam Nastavení

IK_skok_jinam Nápověda

IK_skok_jinam Upozornění

 

Další funkce iDokladu

IK_skok_jinam Komunikace s účetními systémy

IK_skok_jinam iDoklad v telefonu a tabletu

IK_skok_jinam Vymazání paměti

IK_skok_jinam Nastavení serveru pro odesílání pošty

Práce s nápovědou

Po spuštění vidíte na levé straně nápovědy podrobný interaktivní obsah, ve kterém si poklepáním na kteroukoliv z položek otevřete příslušné okno nápovědy. Stejným způsobem funguje i podrobný rejstřík, který si na místě obsahu zobrazíte poklepáním na nadpis Rejstřík.

Zobrazení rejstříku v nápovědě

Zobrazení rejstříku v nápovědě

Mezi jednotlivými stránkami se také můžete přesouvat postupně pomocí šipek umístěných vpravo nahoře v nadpisu každého okna IK_sipky_napoveda.

Vztahuje-li se okno nápovědy ke konkrétnímu seznamu či kartě v iDokladu, najdete pod nadpisem popsanou cestu k příslušnému místu v aplikaci, tedy způsob, jakým seznam či kartu otevřete.

Popis cesty ke konkrétnímu místu v iDokladu

Popis cesty ke konkrétnímu místu v iDokladu

Ve výše uvedeném obrázku je cesta popsaná jako Nákup / Faktury / tlačítko Nová faktura. Na kartu určenou k vytvoření nové přijaté faktury se tedy dostanete tak, že si v iDokladu nejprve otevřete část Nákup, zde se přepnete do záložky Faktury a v ní poklepete na tlačítko Nová.

O technologii iDokladu

Služba iDoklad je jedinou službou svého druhu, která nepoužívá běžný hosting, ale pravý cloud Windows Azure. Toto řešení zaručuje maximální možnou bezpečnost – data se vždy on-line zálohují na servery ve dvou různých lokalitách. Pokud službu používá více uživatelů současně, cloud automaticky zvýší výpočetní výkon a nedochází tak ke zpomalení aplikace. Veškerá data jsou uložená v databázi SQL Azure – na rozdíl od jiných řešení je proto naprosto jedno, kolik v iDokladu vystavíte faktur, na chodu aplikace to vůbec nepoznáte. Veškerá komunikace mezi vámi a serverem používá maximální úroveň SSL zabezpečení a kryptování, které garantuje absolutní diskrétnost.

Zákaznická podpora

Přes volbu Zákaznická podpora nebo přes link Napište nám se dostanete do formuláře, přes který nás můžete kontaktovat v případě dotazů. Volbu Zákaznická podpora najdete v pravé části menu pod ikonou otazníku a link Napište nám úplně dole na kterékoli záložce iDokladu.