Novinky ve verzi

Domů  Předchozí  Další

Novinky v červnu 2021:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme možnost fakturovat v režimu OSS. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v dubnu 2021:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme možnost jednou fakturou vyúčtovat více zálohových faktur. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Na faktuře zaslané z iDokladu odkazem Váš zákazník nově vidí, že fakturu již uhradil.

 

Novinky v únoru 2021:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme samostatnou evidenci daňových dokladů k přijaté platbě. Jak s nimi pracovat se dozvíte zde.

 

Novinky v prosinci 2020:

 

IK_Odrazka_01Upravili jsme nastavení pravidelných faktur a přidali jsme přehled budoucích vystavení, kde uvidíte přesná data, kdy budou faktury z daného vzoru vystavené. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v listopadu 2020:

 

IK_Odrazka_01U kontaktů lze nově evidovat dodací adresy. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Neplátci DPH nově vidí přímo na dashboardu svůj obrat za posledních 12 měsíců a mohou si tak rychle zkontrolovat, jestli se blíží limit plátcovství DPH. Více zde.

 

IK_Odrazka_03Upravili jsme vzhled tiskových sestav faktur. Vybrat si můžete ze 3 šablon - Klasická, Barevná a Reprezentativní. Původní šablonu DopisOnline jsme sloučili se šablonou Klasickou.

 

IK_Odrazka_04Zjednodušili jsme práci s úhradami. Na seznam úhrad jsme přidali funkci pro tisk stvrzenky, odeslání poděkování a smazání úhrady a další kosmetické změny.

 

Novinky v srpnu 2020:

 

IK_Odrazka_01Seznamy dokladů, ceníkových položek nebo kontaktů nyní můžete vyexportovat do excelu nebo do formátu .csv. Pomocí nové funkce Export, která se nachází nahoře na každém seznamu zobrazíte výběr formátu souboru a sloupců, které chcete exportovat. Více zde.

 

IK_Odrazka_02Nové položky lze nyní ukládat do ceníku pířmo z dokladů. Jak na to se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_03Pomocí nového seznamu Přehled prodeje snadno zjistíte, kolik různého zboží jste prodali za určité časové období. Nový seznam najdete v menu Ceník/Sklad.

 

IK_Odrazka_04Graficky jsme vylepšili tiskovky všech seznamů a přidali jsme dvě nové tiskové sestavy Saldo vydaných faktur a saldo přijatých faktur, pomocí kterých si vytisknete doklady jednotlivých odběratelů a dodavatelů, které nejsou dosud zcela uhrazené. Nové tiskové sestavy najdete v menu Domovská stránka na záložce Sestavy.

 

Novinky v dubnu 2020:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme nové funkce pro práci s prodejkami. Nově je můžete kopírovat, odesílat e-mailem, přidávat k nim poznámku nebo přidávat odběratele přímo na prodejce. Upravili jsme také tiskovou sestavu. Nápovědu k prodejkám najdete zde.

 

IK_Odrazka_02Vylepšili jsme průvodce nastavením EET a přidali jsme průvodce pro výměnu certifikátu.

 

Novinky v lednu 2020:

 

IK_Odrazka_01Vylepšili jsme generování podkladů pro přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Přidali jsme možnost zobrazit seznam dokladů, ze kterých se celkové přijmy a skutečné výdaje počítají. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v prosincové verzi:

 

IK_Odrazka_01Na faktuře lze nově zadat slevu na položky. Můžete si zvolit, jestli zadáte slevu na celý doklad nebo jen na některé položky. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Nová funkce v adresáři Vám umožní odeslat hromadný e-mail Vašim zákazníkům, pokud je chcete rychle a jednoduše informovat například o změně bankovního účtu nebo o výhodné nabídce. Jak hromadný e-mail odeslat se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_03Přidali jsme nové API v3 a zastavili jsme starší API v1.

 

IK_Odrazka_04Legislativní změna - pro zdaňovací období 2019 byla zvýšena horní hranice příjmů, z nich lze uplatnit paušální výdaje při výpočtu daně z příjmů fyzických osob, na 2 mil. Kč.

 

Novinky v srpnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Zavedli jsme přednastavitelné šablony pro často vystavované typy dokladů. Kde si šablony nastavíte se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02V souladu s novým zněním zákona měníme způsob výpočtu DPH shora. Nově se pro položky s typem ceny S daní bude používat přesný (nezaokrouhlený) koeficient. Podle nového koeficientu se bude DPH počítat u dokladů s datem uskutečnitelného zdanitelného plnění 1.9.2019 a novější. Pro doklady s dřívějším datem se použije současný nezaokrouhlený koeficient.

 

Novinky v květnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme novou funkci pro zvýšení přehlednosti. Tlačítkem Vazby si u dokladu zobrazíte graf předchůdců a následovníků. Více zde.

 

IK_Odrazka_02iDoklad kontroluje duplicity variabilních symbolů u přijatých faktur. Pokud zadáte na přijatou fakturu variabilní symbol, který již máte v daném roce na stejného dodavatele zaevidovaný, při ukládání faktury vás na to iDoklad upozorní.

 

Novinky v únorové verzi:

 

IK_Odrazka_01Zavedli jsme systém odměn za doporučení iDokladu. Jak funguje se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02V adresáři si u každého kontaktu můžete nově nastavit více e-mailových adres. Podrobnosti najdete zde.

 

Novinky v lednové verzi:

 

IK_Odrazka_01Při generování pokladů pro přiznání k dani z příjmů fyzických osob v iDokladu si můžete zvolit, jestli budete uplatňovat výdaje paušálem nebo skutečné výdaje. Jak podklady vygenerovat se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Do Historie e-mailů jsme přidali nový sloupec Datum přečtení, kde se vám v případě, že odešlete fakturu odkazem a adresát ji otevře, zobrazí datum a čas přečtení.

 

Novinky v prosincové verzi:

 

IK_Odrazka_01iDoklad nyní umí automaticky odesílat zákazníkům emailové poděkování za úhradu faktur. Poděkování za úhradu lze odeslat i ručně při přidávání úhrady k faktuře. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Prodejky lze nyní vystavovat v cizí měně a počítají i se zaokrouhlením.

 

Novinky v listopadové verzi:

 

IK_Odrazka_01Přidali jsme dvě možnosti nastavení tisku dokladů. Na dokladech, které odchází vašim zákazníkům můžete zrušit zobrazování data a času tisku dokladu a na dodacím listu zakázat zobrazování cen
Můžete si také vybrat formát názvu PDF souboru ze dvou variant. Možnosti nastavení najdete na záložce Nastavení – Prodej.

 

IK_Odrazka_02iDoklad si pamatuje setřídění seznamů. Pokud si setřídíte seznam podle některého sloupce a přepnete se například do detailu dokladu nebo na jinou záložku, bude při dalším zobrazení seznam setříděný podle posledního nastavení, dokud neobnovíte výchozí setřídění.

 

IK_Odrazka_03Prodejky hrazené kartou nebo stravenkou můžete nyní převést do souhrnných interních dokladů a ty pak vstupují do daňových přiznání a kontrolního hlášení. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v říjnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Vzhled tiskové sestavy a jazyk faktury lze nyní nastavit přímo na kartě faktury.

 

IK_Odrazka_02

Do e-mailů s upomínkami jsme přidali možnost vložit varování s automatickým výpočtem hrozícího penále. Jedná se o nový zástupný znak v šabloně e-mailu. Více zde.

 

Novinky v červnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Stav skladu vašich ceníkových položek si nyní můžete vytisknout k libovolnému datu. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Rozšířili jsme číselník způsobů úhrady. Na vašich dokladech si můžete zvolit úhradu přes PayPal. Prodejky můžete nově hradit stravenkou.

 

Novinky v dubnové verzi:

 

IK_Odrazka_01V detailu kontaktu najdete nové pole Poznámka. Toto pole je pro vaše interní potřeby a netiskne se na žádné tiskové sestavě.

 

IK_Odrazka_02Na vzoru pravidelné faktury si můžete nastavit jazyk sestavy, ve kterém se budou faktury ze vzoru generovat.

 

Novinky v březnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Připravili jsme pro vás nový design tiskové sestavy faktury, který je celkově přehledný a obsahuje také údaje o EET (FIK). Nový vzhled faktury nastavíte v šablonách na záložce Nastavení - Prodej.

 

IK_Odrazka_02Díky novému seznamu Dokladů k úhradě získáte přehled nad všemi přijatými fakturami, které jste dosud nezaplatili. V seznamu si snadno vyfiltrujete faktury s blížící se splatností a vyfiltrovaný seznam můžete vytisknout jako podklad pro odsouhlasení a zadání úhrady do vaší banky. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_03Rozšířili jsme systém notifikací, které najdete pod ikonou zvonečku v pravém horním rohu iDokladu. Notifikace jsme rozdělili na tři kategorie - upozornění, důležité a provozní. Více naleznete zde.

 

IK_Odrazka_04Přidali jsme hromadnou operaci nad ceníkovými položkami. Nově si vybrané položky nastavíte všechny najednou jako skladové nebo naopak jako neskladové. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v únorové verzi:

 

IK_Odrazka_01Na prodejku můžete vložit odběratele přímo ze svého adresáře.

 

IK_Odrazka_02Dobropis nyní automaticky započtete s vydanou fakturou. Návod najdete zde.

 

Novinky v listopadové verzi:

 

IK_Odrazka_01Své doklady můžete označit pomocí štítků. Štítky mají široké využití. Můžete je nahradit za střediska, zakázky, projekty, nebo použít jako vlastní controllingovou proměnnou. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Přidali jsme nový způsob jakým můžete odesílat své faktury zákazníkům. Nově můžete odeslat e-mailem odkaz, kterým si zákazníci zobrazí fakturu v prohlížeči. Odtud si ji mohou stáhnout do PDF, vytisknout a pokud jsou také uživateli iDokladu, mohou si tuto fakturu rovnou uložit do přijatých faktur. Další informace naleznete zde.

 

IK_Odrazka_03Plátci DPH a identifikované osoby k DPH používající ve svých dokladech členění DPH mají možnost vytisknout si seznam dokladů spadajících do přiznání k DPH. Více se dozvíte zde.

 

Novinky v říjnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Nově můžete nastavit, zda chcete v seznamech dokladů zobrazovat cenu s daní nebo bez daně. Nastavení se projeví i v tiskových sestavách - seznamech dokladů. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Zjednodušili jsme tisk údajů o EET u faktur za hotové. Nyní se při tisku faktury s úhradou hotově nebo kartou vytiskne rovnou i stvrzenka o úhradě, která obsahuje FIK a další údaje o EET.

 

 

Novinky v srpnové verzi:

 

IK_Odrazka_01Zboží do své faktury nyní načtete pomocí čtečky čárových kódů. Jak to funguje se dozvíte zde.

 

 

IK_Odrazka_02iDoklad podporuje párování výpisů s dalšími bankami - UniCredit Bank a Moneta Money Bank. Postup pro nastavení zasílání notifikací se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_03Chcete-li ověřit, zda je váš obchodní partner spolehlivý plátce DPH, nemusíte již klikat na ikonu vedle pole DIČ. iDoklad provede ověření automaticky po zadání údajů firmy a díky nové ikoně hned poznáte, zda je nějaký problém. Více se dovíte zde.

 

IK_Odrazka_04

Plátci DPH si nyní mohou zvolit, zda chtějí na domovské stránce zobrazovat graf Fakturace za období s cenou S daní nebo Bez daně. Toto nastavení se navíc zapamatuje stejně jako nastavení dalších přepínačů na domovské stránce. Při dalším přihlášení do iDokladu je najdete tak, jak jste je nastavili.

 

Novinky v květnové verzi:

 

IK_Odrazka_01iDoklad umožňuje evidenci cenových nabídek. Nabídku jednoduše vystavíte a pak odešlete mailem svým zákazníkům. U jednotlivých nabídek lze nastavit jejich stav a podle stavů je pak filtrovat. Přímo z cenové nabídky lze také vygenerovat běžnou nebo zálohovou fakturu. Více se dozvíte zde.

 

IK_Odrazka_02Rozšířili jsme seznam zástupných znaků, které můžete vložit do šablon e-mailů.

 

 

Novinky ve verzi:

 

IK_Odrazka_01Nyní můžete ke své firmě v iDokladu zřídit přístup více uživatelům. Každý se přitom přihlašuje svým jménem a heslem. Podrobný návod, jak přidáte další uživatele do své firmy, naleznete zde.

 

IK_Odrazka_02Nově si můžete pod jedním přihlášením (jednou e-mailovou adresou a heslem) založit a spravovat více firem. Postup naleznete zde.

 

IK_Odrazka_03iDoklad si pamatuje zadané filtry. Pokud se například z vyfiltrovaného seznamu faktur přepnete do některé konkrétní faktury nebo na jinou záložku, bude při dalším zobrazení seznam vyfiltrovaný podle posledního použitého filtru, dokud filtr nevymažete.

 

IK_Odrazka_04Jako neplátci DPH si již nemusíte sami hlídat hranici pro registraci k platbě DPH. iDoklad vás sám upozorní na překročení obratu, při kterém se stáváte plátcem DPH. Pokud suma vydaných faktur a prodejek překročí za předcházejících 12 kalendářních měsíců obrat 1 milion Kč, iDoklad vám odešle e-mail s upozorněním.

 

IK_Odrazka_05Pomocí nové funkce Zaúčtování prodejek lze převést prodejky hrazené v hotovosti do souhrnných pokladních dokladů. Tyto pokladní doklady pak vstupují do daňových přiznání. Jak převést prodejky do pokladny se dozvíte zde.

 

Novinky v lednové verzi:

 

IK_Odrazka_01Pro vydané faktury a dobropisy si nyní nastavíte více číselných řad. Více informací a návod pro nastavení naleznete zde.

 

IK_Odrazka_02Pro množství a cenu za jednotku nastavíte vlastní počet desetinných míst. V záložce Nastavení - Firma - sekce Další údaje zvolíte, na kolik desetinných míst se mají zobrazovat jednotkové ceny a množství na dokladech a jejich tiscích, aby vaše doklady byly přehlednější a lépe čitelné.

 

IK_Odrazka_03K vydaným fakturám, zálohovým fakturám a dobropisům nyní připojíte např. dodací list, rozpočet nebo jakoukoli jinou přílohu a odešlete ji spolu s fakturou e-mailem zákazníkovi. Přílohu připojíte v detailu dokladu.

 

IK_Odrazka_04Chcete-li mít jistotu, že váš obchodní partner je spolehlivý plátce DPH v ČR/SR nebo že je plátce DPH v některé zemi EU, ověřte si v iDokladu jeho DIČ. Výsledek se vám zobrazí v přehledném okně. Ověření provedete pomocí ikony, která se nachází na kartě kontaktu vedle pole DIČ.

 

IK_Odrazka_05Při zadávání nových českých kontaktů využijte našeptávač. Zadejte minimálně 3 znaky názvu firmy a iDoklad vyhledá a nabídne seznam subjektů jejichž název obsahuje zadaný řetězec znaků.

 

IK_Odrazka_06Ve vzorech pravidelných faktur nyní zadáte pevný variabilní symbol, který je pak stejný na všech fakturách automaticky vytvořených z tohoto vzoru. Je zde také nová možnost posílat generované faktury v kopii na e-mail účetní.

 

IK_Odrazka_07Pokud potřebujete faktury odeslat opakovaně do svého účetního systému, můžete si na těchto fakturách smazat příznaku exportu a doklady pak opětovně exportovat do účetního programu. Smazání provedete v seznamu faktur přes tlačítko Další funkce - volba Smazat příznak exportu.