Obnovení certifikátu EET

Domů  Předchozí  Další

 

IK_skok_jinam EET

Certifikáty EET mají zpravidla platnost 3 roky. Pokud se blíží konec platnosti vašeho certifikátu uloženého v iDokladu, je nutné jej vyměnit. V opačném případě se po vypršení platnosti přestanou vaše doklady řádně evidovat v EET.

Platnost certifikátu si v iDokladu ověříte na záložce Nastavení - EET - Certifkáty ve sloupci Platnost do nebo u konkrétního Pokladního zařízení, u kterého je certifikát uložený na záložce Nastavení - EET - Pokladní zařízení ve sloupci Platnost certifikátu.

IK_upozorneni O blížícím se konci platnosti certifikátu EET vás informujeme pomocí notifikace ve zvonečku. Notifikace přijde 30 dnů před koncem platnosti certifikátu.

 

Návod na získání nového certifikátu na Daňovém portálu najdete zde.

Starý certifikát pak vyměníze za nový pomocí průvodce výměnou certifkátu takto:

IK_Odrazka_01 V Nastavení (ozubené kolečko) - EET zvolte zelené tlačítko vpravo nahoře Vyměnit certifkát.

Tlačítko Vyměnit certifkát

Tlačítko Vyměnit certifkát

IK_Odrazka_02 V prvním kroku průvodce pomocí tlačítka Vybrat certifkát si ve svém počítači vyhledejte nově stažený certifikát, zadejte heslo a klikněte na Pokračovat.

IK_Odrazka_03 V druhém kroku průvodce vyberte zařízení, u kterých chcete tento nový certifkát používat a klikněte na tlačítko Vyměnit certifikáty.

Po potvrzení výměny certifikátu se automaticky provede test komunikace s portálem EET a iDoklad zobrazí výsledek tohoto testu.